Szukaj na tym blogu

sobota, 29 grudnia 2012

Portal dla aktywnych


Jak znaleźć czas na sport w czasach, gdy nie mamy czasu na nic? Jak być aktywnym fizycznie, gdy większość naszej aktywności często pochłania szukania miejsca i osób z którymi moglibyśmy pograć w piłkę czy pójść pograć w tenisa. Ktoś powie „ kiedyś po szkole to się grało do nocy”, ja powiem teraz gra się aż przegrzeje się konsola. Świat już dawno z reala (nie z Realu) przeniósł się na drugi koniec kabla. Nawet jeśli ktoś ze znajomych organizuje mecz piłki nożnej to powiadamia o tym na „fejsie” wrzucając nowe wydarzenie. Większość tych wydarzeń, na które zaproszenia otrzymujemy to otwarcie parasola w... nie ważne gdzie. Nowy portal www.sportowawarszawa.pl pomoże ruszyć się z domu, znajdzie miejsce do uprawiania sportu, pomoże założyć ligę, znajdzie trenera... nic tylko grać do nocy.    


„Pomysł serwisu powstał 2 lata temu, wtedy to wykupiliśmy domenę i zaczęliśmy pracować nad koncepcją portalu społecznościowego, który poukładałby coś, co jest nie poukładane w każdym dużym mieście, czyli sport – mówi Marcin Bańcerowski twórca serwisu sportowawarszawa.pl „Ogromny potencjał projektu został doceniony przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, który swą dotacją wsparł jego stworzenie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość (działanie 8.1), przeznaczone dla "najbardziej innowacyjnych projektów internetowych." Jak wiemy ludzie często rezygnują z aktywności fizycznej, bo bardzo ciężko odnaleźć miejsce, gdzie można znaleźć informacje o terminach i jakości imprez sportowych. Czasami ludzie dopiero koło 20 mogą rozejrzeć się za jakimś miejscem, żeby potrenować, a większość obiektów wtedy już nie działa - to wszystko sprzyja tłumaczeniu swojego lenistwa”- dodaje Bańcerowski.   

Tak więc portal jakby trochę zastępował nam kolegę "działacza" (Kaowca), którego nie zawsze mamy w swoim gronie. Taki znak czasów, że musimy wykraść trochę świata wirtualnego i włączyć go do realnego. Teraz to dzięki portalowi będziemy mogli umówić się na mecz i kiedy dopiero znajdzie się termin, hala, i wszyscy mailowo to potwierdzą dojdzie do płacenia za wynajem obiektu (hali, boiska, kortu). Chociaż można już umawiać się ze znajomymi na wspólne bieganie czy uprawianie innej dyscypliny nie wymagającej płatnej rezerwacji.


Ważną rzeczą dla osób uprawiających sport, będzie to, że dzięki portalowi będzie możliwe informowanie o odwoływaniu zajęć. Np. w sytuacji, gdy ktoś uczy się grać w tenisa, w nocy padał deszcz, recepcja w klubie czynna jest od godziny 8, ale już od 7 na korcie jest osoba odpowiedzialna za plac gry. Gdyby system był, już ta osoba mogłaby wprowadzić krótką wiadomość (która trafia do wszystkich) o stanie kortu i wtedy wiadomo, czy gonić przez pół lub całe miasto na 8.30 czy też nie. Ile razy zbieraliśmy się, żeby pograć w piłkę gdzieś na hali, a po przyjeździe było zamknięte?


Portal sportowawarszawa.pl promować będzie także mniej znane imprezy sportowe, na które wstęp jest często bezpłatny. „ W Warszawie jest bardzo dużo wydarzeń, w których mogliby uczestniczyć wszyscy warszawiacy, ale ze względu na małe możliwości promocyjne nie przyciągają tylu osób. W momencie kiedy każdy organizator doda imprezę przed nasz portal wszyscy, którzy są zainteresowani daną dyscypliną dostaną zaproszenie na swoje kalendarze, że tego i tego dnia coś się dzieje”- mówi pomysłodawca portalu. Dla tych, którzy chcą trenować niszowe sporty (jak frisbee czy sumo), także znajdą na tym innowacyjnym portalu informacje. Kolejną ciekawostką jest to, że trenerzy będą mogli budować swoje profile. Użytkownicy będą mogli je opiniować. Szkoleniowcy staną się więc dostępni podobnie jak obiekty - będzie można umówić się z nimi na daną godzinę bez potrzeby dzwonienia i pytania kiedy ma czas.


„Jestem przekonany, że ten system w dużej mierze pomoże użytkownikom w aktywności sportowej, a z drugiej strony poukłada obiektom wszystkie rezerwacje i do tego wypuści w sprzedaż wszystkie wolne terminy. To jest coś ciekawego co ze strony użytkowników i obiektów będzie atrakcyjnym produktem” – kończy Marcin Bańcerowski.

Warszawa jest pierwszym etapem wprowadzania serwisu. Następnym krokiem będą kolejne duże miasta w Polsce.

3 komentarze:

  1. Ciekawa inicjatywa, ale to dopiero początek. Z portalem powinny współpracować wszystkie obiekty sportowe. Nie jest dla mnie jasne, czy chodzi tylko o obiekty sportowe, które wynajmują powierzchnie sportowe dla osób indywidualnych i małych grup, czy też dotyczy także takich obiektów, jak stadion Narodowy?
    pozdrawiam
    Warszawista

    OdpowiedzUsuń
  2. Sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało. Póki co przedstawiłem ambitne plany założyciela... czy zostaną zweryfikowane?
    Ja to odczytuje jako projekt skierowany do takich obiektów jak boiska i korty Warszawianki,boisko przy Koncertowej, baseny, hale itp. Czy nasz Narodowy uda się wynająć?:) Jeśli tylko ktoś zorganizuje futbol amerykański:)

    OdpowiedzUsuń