Szukaj na tym blogu

czwartek, 17 stycznia 2013

Pierwszy sparing szczypiornistek AZS AWF... z reprezentacją Polski U-20

archiwum
Póki co, reprezentację Polski w piłce ręcznej (niczym rękopis) znajdziemy w Saragossie. Czy awansują dalej i dostaną bilet do Barcelony? Tego nie wiem, wiem natomiast, że dużo bliżej, bo na warszawskim AWF trenuje młodzieżowa kadra kobiet w szczypiorniaka. Jest to konsultacja przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w marcu Szwajcarii. Pod koniec stycznia jednak podopieczne selekcjoner Edyty Majdzińskiej wyjadą na turniej do Turcji. Sprawdzianem był dla nich sparing z AZS AWF.

Dla " Akademiczek" był to pierwszy mecz w tym roku. Widać to było na parkiecie. Reprezentacja do lat 20 szybko objęła prowadzenie, które utrzymywała na poziomie cztero bramkowym. Dla zawodniczek AZS AWF mecz był solidną jednostką treningową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:18. Od 40 minuty zaczęło się większe rotowanie składem, szanse gry dostały zawodniczki, który na co dzień są rezerwowymi. I chociaż próbowały odrabiać straty to młodzieżowa reprezentacja była za silna. W końcu to najlepsze 20 latki w Polsce, więc nie ma co się załamywać. Spotkanie zakończyło się porażką 24:36
Punkty dla AWF zdobyły: Masna'6, Joszczuk'4, Lewandowska'3, Pożoga'3, Kmin'3, Olejnik'3, Pawłowska'1,Młynarska'1,Wilczyńska,Ciężkowska. Bramkarki: Niezbecka, Zamęcka.
W przyszłym tygodniu zawodniczki z Marymonckiej zagrają sparingowy pojedynek z drużyną Superligi:  Piotrcovia Piotrków Tryb. AZS AWF rzadko ma możliwości grania z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej (chyba, że w Pucharze Polski), a jeszcze nie dawno drużyna z Bielan występowała na tym szczeblu (przez sezon)
Obecnie AZS AWF zajmuje w tabeli I ligi po rundzie jesiennej przedostanie 9. miejsce. W 9 grach "akademiczki" wygrały tylko raz  i dwa razy zremisowały. Czy wiosna będzie dla nich łaskawsza?